BROTOX (ERKEK BOTOKSU) 

Brotox erkeklere özel botoks tedavisi uygulamasıdır. Ve son zamanlarda tüm dünyada her geçen gün daha da popüler hale gelmektedir. Yüzdeki kırışıklar sadece yaşlı görünmeyi değil, kişilere bitkin, yorgun, üzgün ve endişeli ifadeler de vermektedir. Ayrıca iş hayatının uzaması, prezantabl ve enerjik görünme gerekliliği de erkekleri brotox uygulamasına yönlendiren sebepler arasındadır. Daha enerjik, dinamik ve pozitif bir görünüme sahip olmak isteyenler için tavsiye edilebilir.

Erkekler ile kadınlara uygulanan botoks tedavisi birbirinden farklı özellikler taşır. Erkeklerin kas yapısı ve kuvvetine göre botoks tedavisinin farklı planlanması gerekir. 

Brotox enjeksiyonun özelliği nedir?

Brotox enjeksiyonunun en önemli özelliği yüzdeki erkeksi ifadeyi koruyacak şekilde planlanarak uygulanmasıdır. Brotox uygulaması her erkeğin karakteristik yüz yapısı ve yüz ifadelerine göre özel olarak planlanması gerekmektedir.  Yaşa ve yüzün yapısına uygun olacak şekilde tercihen minimal düzeylerde enjeksiyon uygulanır. Mimiklerde donma, yüzde şaşkın ve komple gergin bir ifade oluşturulmaması çok önemlidir. Erkeklerin yüz yapısındaki keskin hatlar ve ifadelerin korunması gerekir. Aksi takdirde kadınsı bir görünüme neden olabilir. Bu nedenle mutlaka brotox yani erkeklere özel botoks alanında uzman hekimlere yaptırılmalıdır.