DENİZLİ DOLGU

Denizli Dolgu denilince akla gelen ilk klinik Uzm. Dr. Tuba Çelebi KAYHAN kliniği dolgu konusunda profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir.

denizli dolgu

Cildimizde yaşlanma ile beraber bazı değişiklikler meydana gelir. Özellikle bağ dokumuzda meydana gelen gevşeme ve su kaybı ile beraber, kırışıklıklarımız belirginleşir, derimizde özellikle çene ve yanak bölgesinde sarkmalar ortaya çıkar. Dolgu enjeksiyonu, yaşlanma ile ortaya çıkan bağ dokusu kayıplarının yerine konulması yoluyla bu belirtileri büyük oranda ortadan kaldırır. Bu sayede, yaşlanma sürecimizi de geciktirmiş oluruz.

Günümüzde dolgu maddesi olarak en çok normalde zaten bağ dokumuzda bulunan ve derimizin gerginliğine katkıda bulunan hyaluronik asit kullanılmaktadır. Hyaluronik asit, FDA onayı almış güvenilir bir maddedir. Özel olarak allerjisi bulunmayan kişilerde allerji yapma riski bulunmaz. Hyalüronik asit, kalıcı bir dolgu maddesi değildir. Doğal bir madde olduğundan 6-12 ay içerisinde kendiliğinden eriyerek kaybolur.

Denizli dolgu konusunda profesyonel hizmet veren kliniğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

denizli dolgu

Dolgu enjeksiyonu nasıl uygulanır?

Öncesinde lokal anestezi kremleri sürülerek ince uçlu iğneler yardımıyla kırışıklık ya da belirgin bağ dokusu kaybı olan bölgelere doğrudan enjekte edilir Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dolgu işleminin etkisi ne zaman görülür?

İşlem yapılır yapılmaz etkisini gösterir. Bazı ciltlerde ve uygulanan bölgeye göre uygulamadan hemen sonra hafif bir şişlik de oluşacağından, şişliğin gerilemesiyle beraber olan dolgunun net etkisi 1-2 saat içinde ortaya çıkar. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dolgu enjeksiyonu yapılmadan önce kesinlikle kan sulandırıcı aspirin, E vitamini gibi ilaçların kullanılmamış olması gerekmektedir. Bu ilaçlar kullanılırken yapılan uygulamalar sonrası, şiddetli morarma ile karşılaşabiliriz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

denizli dolgu

Dolgu enjeksiyonları ne amaçla uygulanır?

 • Yüze yaşla beraber kaybolan hacmi geri kazandırmak, yüzde lifting etkisi yaratmak (Yanak Dolgusu)
 • Alın, kaş arası göz kenarı çizgilerinin doldurulması
 • Kaş kaldırma
 • Çökük göz altı oluğunun dolgunlaştırılması (Gözaltı Işık Dolgusu)
 • Çökük olan yanakların dolgunlaştırılması (Elmacık Kemiği Dolgusu)
 • Çok geride olan çene yapısının dolgunlaştırılması veya yaşla birlikte sarkma ve gevşeme görülen çene hattının yeniden şekillendirilmesi (Jawline Dolgusu – Çene Dolgusu)
 • Dudak kontürünü belirginleştirme ve hacimlendirme (Dudak Dolgusu)
 • Nazolabial olukların (burundan ağız köşesine uzanan derin çizgiler) doldurulması (Nazolabial Dolgu)
 • Çökük olan şakak bölgesinin dolgunlaştırılması
 • El üzerindeki çökük alanların dolgunlaştırılması
 • Burun profil görüntüsüne şekil verme
 • Akne veya deride herhangi bir sebepten oluşmuş çukurların ve izlerin doldurulması
 • Nemi kaybolmuş ve yoğun ince kırışıklıkların olduğu deriye nem ve hacim vermek

Dolgu uygulaması ne kadar sürer? 

Uygulama 15-30 dakika arası sürebilir. Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz. Uygulama yapılan bölgede değişen derecelerde geçici olarak şişlik, kızarıklık ve morluk oluşabilir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dolgu uygulaması sonrasında herhangi bir yan etki söz konusu mu?

Hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinin en önemli özelliği alerjik bir reaksiyona neden olmamalarıdır. Bunun nedeni, bu maddenin vücutta zaten doğal olarak bulunmasıdır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dolgu uygulamasının sonuçlarının etkisi ne kadar sürer?
Geçici dolguların etkisi uygulamasının 6 ay ile 18 ay arasında değişmektedir. Bu süre seçilen dolgunun içeriğine, yoğunluğuna ve nereye enjekte edildiğine göre değişir. Daha fazla bilgi için kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Dolgu uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Dolgu uygulamasından sonra ilk 24 saat sıcak banyo, duş yapılmamalı, sauna  veya hamama girilmemelidir. İşlem sonrasında doktor belirtmediği sürece dolgu yapılan bölgeye fazla masaj yapılmamalıdır. İşlem sonrası ağır spor yapmaktan kaçınmak gerekir. Dudak dolgusu yapılan kişilerin 2-3 saat sıcak içecek tüketmemesi önerilir. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.