Doublo Gold Yüksek Fokuslu Ultrason HIFU

Doublo Gold Terapi (HIFU) Nedir?

Yaşlanmaya karşı koyan cerrahi dışı gençleşme yöntemlerinden Doublo Gold Terapi (HIFU) ultrason (ses) dalgaları ile uygulanan bir tedavi yöntemidir. Yaşlılık belirtisi olan kırışıklık veya sarkmaların ortaya çıkmaması veya kendiliğinden yok olması bir hayal değil. İşte tam bu noktada devreye giren cerrahi dışı yöntemlerden biri acısız, tek seansta ve anestezisiz şekilde yenilenme sağlar. Doublo Terapi yönteminde odaklanmış yüksek yoğunluklu ultrason (ses) dalgalarıyla cildin üst tabakasında bir hasar yaratmadan alt tabakalara akustik bir enerji gönderilir. Oluşan termal (ısı) etki ile cildin sıkılaşması ve gerginleşmesi sağlanarak ak kolajen yapımını uyarır. Ultrason dalgaları ile gençleşmeye yardımcı yöntem diğer teknolojilere göre anında görülebilen sonuçlarıyla daha uzun süreli bir etkiye sahiptir.

Doublo Gold Terapi Nasıl Uygulanır?

Doublo ile yüz, boyun ve vücut başlıklarıyla hedeflenen uygulama bölgelerinde cildin 1,5mm – 3mm – 4,5mm ve 13mm altına odaklanmış yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason dalgaları ulaşır ve kolajen üretimini artıran küçük ısı hasarları oluşturur. İşlem esnasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cerrahi operasyona gerek kalmadan ağrısız, acısız, sarkmış cilt ve dokular yeni kolajen tetiklenmesi sayesinde toparlanır, kırışıklık azalır. Yanma, pigmentasyon gibi yan etkiler olmadan her renk ve her cilt tipinde güvenle uygulanır. 

Doublo Gold Terapi İle Cilt Gençleştirme Ve Germe Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yüz ovalitesinde kaybı olan, çene çizgisinde bozulma ve sarkma olan hastalarda, yanaklara, gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacı ile boyuna, kaş kaldırma amacı ile kaş-alın bölgesine, göz dışı ve alt kısmındaki kırışıklıkları azaltmak amacı ile göz çevresinde etkilidir. Vücut için özel tasarlanmış başlığı ile kol altındaki sarkmalarda, popo düşüklüklerinde, iç bacak, baldır (alt bacak), üst göğüs yüzeysel çizgilenmelerde, karın bölgesinde de uygulandığında etkin sonuç sağlar.

Doublo Gold Terapi Uygulaması Ne Kadar Zaman Alır?

Ultrason ile cilt germe süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30 – 45 dk. arasında değişmektedir. Doublo Terapi işlemi tek seanslık bir uygulama olup etki süresi ortalama 1-1.5 yıldır.

Doublo Gold Terapi (HIFU) Ağrılı Mıdır?

Uygulama esnasında hastalar hissettikleri acıyı genellikle hafif ısı hassasiyeti olarak tanımlamaktadır. Derinin üst tabakalarında hiçbir sızı hissedilmediğinden anesteziye ihtiyaç duyulmamaktadır. Hatta kişinin sosyal yaşamını etkilemeyeceğinden günlük yaşantısına dönebileceği güvenli bir tedavi yöntemidir. Ciltte yanık, leke vb. ciddi yan etki oluşturmamaktadır. 

Doublo Gold Terapi İle Cilt Gençleştirme Sonuçları Ne Zaman Ortaya Çıkmaktadır?

Uygulamadan hemen sonra akut bir iyileşme gözlemlenebilir. Etki her geçen gün daha belirginleşir. Yara iyileşme mekanizmasını göz önünde bulundurursak 3 ayın sonunda maksimum etki ortaya çıkar. Doublo (HIFU) işlemi kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süre kalıcılık taşımaktadır.

Kimlere Doublo Gold Terapi (HIFU) Uygulanır?

İnsan yaşlandığında cilt ve cilt altı dokuları da yaşlanır. Ciltteki fibroblast ve kolajenle beraber cildin birçok fonksiyonu azalır. Bu süreçte cilt elastikiyetini kaybeder ve hacim kaybı yaşar. Fakat günümüz şartları artık yaşlanmayı beklemeden çözüm yolları üretmekte ve son teknoloji kullanılmaktadır. Dolayısıyla yaş sınırı olmaksızın doğru tedavi teşhisi konduğu takdirde her yaşa uygulanabilir.

Doublo Gold Terapi (HIFU) İle Alınan Sonuçlar Nelerdir?

 • Doğal Yüz Liftingi
 • Kaş Kaldırma
 • Alın Kırışıklıklarını Azaltma
 • Gıdı Ve Boyun Toparlama
 • Kırışıklık Tedavisi
 • Sarkan Kol İçleri
 • Dış Bacak Ve İç Bacak Düşüşleri
 • Yanak Toparlama
 • Nazolobial Çizgi Derinliğinde Azalma
 • Karın Bölgesi Gevşekliği
 • Yüz Ovalini Belirginleştirme